Mamino zlato
Dobrodošli na Mamino zlato Forum!
Nadamo se da ćete s nama provesti puno zanimljivih trenutaka i svojom aktivnošću pomoći radu foruma.
Za početak predstavite se u forumu Predstavljanje i dobrodošlica.

Mamino zlato

Obitelj, djeca, zabava i ostalo što nam donosi život

Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Iskustva s poroda

Go down 
Autor/icaPoruka
BAMBI
Super extra hyper ultra etc...

Cancer Tiger

PostajNaslov: Iskustva s poroda   sub 9 sij - 21:30

Kakva su vasa iskustva,imate li anegdota sa poroda,da li su tatice bili prisutni,kakvo je bilo osoblje bolnice....sve cega se sjetite ,podijelite sa nama..... ❤

Novak
Novak

Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   uto 12 sij - 11:51

Mislim da sam ovdje jedinstvena: babica koja me primila i pripremala je bivša od mog muža
batina - evo- ovakav mi je bio feeling kad mi je otvorila vrata na odjelu!!
Možete zamislit da vam gospođu brije i klistir radi netko tko vam je svojevremeno trošio muža!!!cenzur
Al, ipak, sve je prošlo sportski bravo
Nije me ona porodila, ne znam dal bi bila tražila nekog drugog da nije dr. sam inzistirao na jednoj iskusnijoj babici, a i sam je bio na skoro cijelom porodu zbog teškog iskustva od prvog puta affraid affraid
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snakelady

Libra Dragon

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   uto 12 sij - 12:44

Ufff, neugodno! Ali super da je sve dobro prošlo mig
[Vrh] Go down
Korisnički profil
BAMBI

Cancer Tiger

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   uto 12 sij - 18:07

Isuse,poznavajuci sebe,okrenula bi bolnicu za drugom babicom mad ,nebi joj britvu dala u ruke rlol rlol

sokirana sam,bez teksta sam ostala...svaka cast,ponijela si se ko dama,ja znam da nebi lool

glavno da je sve ok proslo,kak kaze S.,to sve radimo zbog njih srce

Novak
Novak

Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   uto 12 sij - 20:05

Ma dobro... oni su svoje radili pred puuuno godina, ipak je moj već punih 10 sunny
Ipak je bilo jako zanimljivo rlol
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mama od formata
Novak
Novak

Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   sri 13 sij - 12:01

Zaboravila sam na detalj s poroda... pod dojmom sjećanja na babicu lol!
Muž je ostao šokiran kad je skužio da se epiziotomija tari sa škarama affraid bljak
I sad se nakostriješi kad se sjeti doktora sa škarama i zvuka :cap!
A meni smiješno jer ja stvarno nisam ni skužila!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mama od formata
Novak
Novak

Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   sri 13 sij - 12:08

I, dok sam stavila post, sjetila se da vam nisam ispričala anegdotu kako je počeo moj prvi porod hura

Mi u shopingu, sa svekijima, kupujemo njima klimu.
Meni tri tjedna fali i ja šećem i sve mi je super. Cijeli dan hodala, prvo bila kod gina na kontroli, pa na kavama, šetnji gradom, ručku sa frendicama...
Uglavnom- oko 7 i pol navečer, mi s njima gledamo neku klimu i ja osjetim sumnjivu vlagu u "zraku"
Odem u wc, vratim se i gledam kako da mužu kažem da treba ić, a da se oni ne uspaniče i unezvijere. Uglavnom, krne to jače curkat i vidim- nema više čekanja. Kažem ja: morat ćemo ići. Da šta sam umorna. ne, nego ću rodit rlol
I oni se odmah ustrčali, a ja mrrtva- hladna: pa kad smo već tu, ajmo još u onaj dućan preko puta, al samo da znate da se ne možemo zadržavat.
I odemo mi ipak i u taj drugi dućan naravno
Kad tamo, usred klima i gužve: Pljus! Ode moja voda u jednom velikom plimnom valu! I stojim tamo k'o pokisla kokoš, usred vode, mokra totalno od pasa na dole!!!!!
Muž trči u auto, svekar skida majicu da mi da da se malo zaogrnem lol! lol!
Vozimi se mi ravno u bolnicu. Kaže teta na prijemu: a šta vi trebate. Ja rekla: pa mislim da ću ja malo rodit rlol I krepavam od smijeha rlol

Uglavnom, 17 sati kasnije mi više nije bilo smiješno, al ja se više volim sjećat ovog dijela, veseloga soping
[Vrh] Go down
Korisnički profil
BAMBI

Cancer Tiger

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   sri 13 sij - 16:56

rlol lool
dobro je ,imala si ekipu oko sebe,da te i nosit trebalo,bilo ih je dosta sunny

super je kad se ne panicari,jer panika nije dobra za nikog.......ja sam isto tak 2.put dosla na kontrolu zrihtana i na ful visokim cizmama,izadem od ginica ,puna cekaona baba,pita muz no IIIIIIIII???Ja se smijem ko drogirana i kazem,pa za 45minuta sam gotova rlol rlol ...kako gotova,jos te nije pregledao?rekoh,ma je, tak je dr.rekao,6 cm otvorena....a babe me gledaju u cekaoni i misle si:ova ide roditi....??? rlol
a dr.me vodio van,da ne tresnem u petama,a ja skakucem okolo.....

ima nesto u svemu tome:to dijete sam rodila brzo,nenadano taj dan,njeno djetinjstvo nisam ni osjetila,najmanje s njom brige,bolesti je zaobilaze....s njom od poroda do sada nikakvih briga.... srce

Učenik/ica
Učenik/ica

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   pet 15 sij - 14:58

BAMBI je napisao/la:
Isuse,poznavajuci sebe,okrenula bi bolnicu za drugom babicom mad ,nebi joj britvu dala u ruke rlol rlol

sokirana sam,bez teksta sam ostala...svaka cast,ponijela si se ko dama,ja znam da nebi lool

glavno da je sve ok proslo,kak kaze S.,to sve radimo zbog njih srce
ja isto nebi....prisjelo bi mi...doslo bi mi da odem u drugo rodiliste.... lool lool lool

Novak
Novak

Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   pet 15 sij - 16:33

doggy je napisao/la:

ja isto nebi....prisjelo bi mi...doslo bi mi da odem u drugo rodiliste.... lool lool lool

Ma bi vraga sa trudovima na tri minute i otvorena 6 centimetara lol!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Missy

Taurus Goat

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   uto 19 sij - 1:06

pa evo i moje priče...

kod mene nije bilo ništa napeto ni uzbudljivo s obzirom da sam porod dočekala u bolnici.
trudovi su započeli u srijedu...onako...svakih nekoliko sati po jedan lagani. u četvrtak predvečer je već počelo malo češće i jače, a kad sam išla spavati već su bili u razmaku od 3-5 min, i to da nisam mjerila koji je razmak spavala bih kao klada!
u petak ujutro već osjetim da će tu biti nešto (kao do tada nisam Rolling Eyes ali sam se tješila da je lažna uzbuna naravno ).
u devet sati ujutro prošla vizita, ja na pregled kaže dr. to je za rađaonu. affraid affraid lud bijesan
nakon brijanja, klistiranja, tuširanja i pakiranja stvari, u 10 sati ujutro, pravac rađaona! ja "malo" izvan sebe, sestra sa odjela me držeći za ruku dovela do kreveta, spojili me na CTG, drip, dali onu glupu inekciju od koje mi se jaaaaako spavalo i veselje je započelo!
bilo je tu stenjanja, uzdisanja, mlataranja rukama, gužvanja jastuka i sl...i nakon četiri i pol sata, u 14:33, rodila se moja mrva!!! srce anđeo buket

Junior
Junior

Virgo Pig

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   pon 25 sij - 1:56

Da natipkam i ja svoje...
Priča prva:
23. 2, 7 dana nakon termina, dolazim na redovnu kontrolu. Plodna voda zamućena i doktor zove sestru, kaže da bi me ostavio u bolnici, ne zna dal da me stavi u predrađaoni ili na odjel. Rekla sam sestri da bi ja rađe u predrađaonu. Poslušali su me. čaga Dođem gore, pripreme me za porod, stave na CTG i čekam vizitu. Na pregledu je dr ustanovio da sam skroz zatvorena, nema trudova i da ću ić na indukciju. U 4 popodne me opet pogledao, nije bilo pomaka, pozdravio me, reko da se vidimo sutra ujutro i onda krećemo. U 7 sam dobila večeru, najela se ko malo prase (ipak nisam jela cijeli dan, a crijevca očišćena). Oko 9 navečer me nešto lagano prišarafilo. U 10 je došla doktorica, pogledala me, vidjela da sam malo otvorena, ponudila nešto protiv bolova, al sam odlučila čekat dok krene jače. U ponoć je došla ponovo i rekla da me seli u rađaonu. Dok sam se ja iskoprcala s kreveta, otišla do wc-a, malo se splahnula, stigla sam na stol. Malo po malo su se trudići pojačavali, krenulo je na tiskanje i ja sam u 00:55 upoznala svoju malu čupavu princezu. Bila je velika 3600/51, savršena. Kako nije bilo mjesta u sobama vratili su me u predrađaonu prek noći. Ujutro me probudio doktor i pitao jesam li spremna za veliki dan lol! Slijedeće je bilo:"Gospođo, a odkud vama narukvica?"

Priča druga:
19. 9, 7 dana nakon termina sjedim na kasnonoćnom pićencu s frendicama. Na rastanku sam im rekla "sutra je osmi dan. sutra rađam"
I stvarno, u pol 3 su me probudili trudići. Ustala sam, otišla u kuhinju i skuhala sam čaj od mente. Jer nema niš bolje nego kad ti je uz trudove još i sila pišat. Probudila sam mamu, rekla joj da je čaj spreman i sve joj je bilo jasno. To sam joj ostala dužna od prvog puta kad su me ostavili u bolnci. Pijuckanje čaja i small-talk uz pračenje trudova. Stigli su na 5 minuta. Probudila sam MM-a da mu kažem da idem, on mi je dao pusu, reko bok , okrenuo se na drugu stranu i nastavio spavat. lol!
I tako smo tata i ja krenuli prema mojoj kući (jer je mm zaboravio stavit kofer u auto kad smo išli mojima) Oko 7 sam stigla u bolnicu, oko 7:15 mi je stigla poruka:Čujem da si u bolnici. Jel sve ok? Javi kaj se događa. Volim te!" Da, to je bio MM koji je tek tad skužio zakaj sam ja njega budila. I tako, par trudića poslije, u 9:55, rodio se moj plavooki!!! Bio je velik 3600/52

Priča treća:
11.3, 8 dana nakon termina lol! oko pol 1 sam se probudila s trudićima. Kako me prečesto "šarafilo" prvo sam mislila da je to od nečeg što sam pojela (trudovi su me probudili već na 3 minute). Upalila sam tv, taman je počeo CSI i rekla sam MM-u, kad to završi, ak neće stat trudovi, idemo. I tako je on otišao probudit svoju mamu da dođe čuvat klince (živi u kući do nas) i mi smo krenuli. MM je bio toliko smiren da je čak odlučio da stignemo i na pumpu prije bolnice(za razliku od onih koji misle da ne stignu ni cipele obući)
I tako smo oko 3 stigli lagano u bolnicu. Pozvonila sam, rekla ženi da imam trudove na 3 minute, pregledala me i bila sam već 6 cm otvorena i trudovi se smanjili na 2 min. Dala mi je pola doze klistira jer su smatrali da nema vremena za cijelu dozu i za 15 minuta sam bila u rađaoni. Ovi su stalno skakutali oko mene, već su mi na živce išli s pitanjem jel ide na tiskanje, dokica mi je probušila vodenjak i 10 min nakon toga više nitko nije bio kraj mene osim MM-a. Naravno, kako to obično biva, baš tada je meni krenulo na tiskanje (kako samo uvijek pogode vrijeme kada otići iz rađaone) Zaderala sam im se da ide van, babica je mirno došetala, pogledala dolje i rekla, mama, idući trud tiskamo.
I par trudića poslije, u 4:45, vidjela sam Alena kako izlazi iz mene!!! Predivan prizor.
Babica ga je izvagala i izmjerila. Bio je velik 4470/54. Kad mi je rekla koliki je, pitala sam da li je sigurna da nije fulala za koju kilu. Prvo sam pomislila, sad kad krene sa šivanjem, neće biti kraja, a kad ono, ništa !!!
Mali je počeo papati 15 minuta nakon poroda i bio je sa mnom sat i pol (jer ga nismo mogli skinut sa cice)
MM je bio presretan što je taj puta bio sa mnom i bilo mu je žao što je prva dva puta propustio.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Iskustva s poroda   

[Vrh] Go down

Iskustva s poroda
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.